Біткоїн після халвінгу: емісія, ETF і вплив на інституціоналів

В міру того, як біткоїн і криптовалюти стають більш зрілими як клас активів, динаміка їх цін і фактори, що впливають на них, змінюються. Якщо раніше рушійною силою були переважно спекуляції в роздрібній торгівлі та такі явища, як халвінг, то тепер ландшафт все частіше демонструє інституціональну участь і вплив макроекономічних факторів. Цей зсув свідчить про ключову еволюцію в криптографії та підкреслює складність факторів, з якими доводиться зіштовхуватися досвідченим і новим інвесторам.

Щоб обговорити ці питання, Bybit організувала дискусію з керівником відділу фінансових продуктів Bybit Хао Яном, комерційним директором OKX Ленніксом Лаєм і директором з розвитку бізнесу і партнерству Wintermute Уіллісом Крофтом.

Вплив халвінга зменшується

Історично склалося так, що халвінг біткоїна — регулярне скорочення винагороди за видобуття нових блоків — був основним каталізатором росту цін. Однак цей ефект може послаблюватись.

“На мою думку, роль каталізатора росту цін на ринку стає все меншою, — вважає Хао Ян. — Загальна кількість біткоїнів, що знаходяться в обігу, досягне 21 мільйона за нелінійною кривою. Це означає, що вплив халвінга на пропозицію буде менше в міру збільшення загальної кількості біткоїнів в обігу”.

Інституціональний вплив і ETF

Затвердження біткоїн-ETF відкрило двері для інституціональних інвесторів, які традиційно з обережністю ставилися до виходу на крипторинок через його волатильність і невизначеність регулювання.

“Після затвердження ETF з’явилися нові джерела попиту, особливо це стосується інституціональних коштів”, — пояснює Леннікс Лай, припускаючи, що ці фінансові продукти є більш звичайною точкою входу традиційних фінансів в біткоїн. ETF — це не лише інвестиційний інструмент. Це “символ затвердження”, який допомагає знизити волатильність і привертає стабільні довгострокові інвестиції.

Вплив макроекономічних факторів

Попри те, що халвінг все ще впливає на вартість біткоїна, всі доповідачі підкреслювали, що сьогодні в формуванні динаміки цін на біткоїн більш суттєву роль відіграють макроекономічні фактори. Цей зсув відображає висхідну інтеграцію біткоїна в ширший фінансовий ландшафт, де на нього все більше впливають ті ж фактори, що й на традиційні активи.

“Ринок змінюється”, — впевнений Уілліс Крофт, пояснюючи, що крипторинок не можна розглядати відокремлено від глобальних економічних умов. “Я завжди думав, що останнім ланцюгом для справжньої зрілості криптоекосистеми є зв’язок з реальною світовою економікою… І як тільки ми почнемо токенізувати інші предмети в мережі, ми побачимо значне підвищення ефективності старої системи”.

Що далі

Очікується, що роль біткоїна та інших криптовалют буде зростати й надалі. У міру того, як блокчейн-технології впроваджуються в різні галузі й зростає визнання криптовалюти великими фінансовими інститутами, змінюється й уявлення про біткоїн.

Якщо раніше це була альтернативна, спекулятивна інвестиція, то сьогодні біткоїн перетворюється на більш авторитетний актив. “Ринок цінних паперів і торгівля сировинними товарами — це дуже традиційний, усталений бізнес, але… пряма торгівля або взаємодія з криптовалютою — це щось унікальне”, — поділився Леннікс Лай.

Доповідачі підсумували: майбутнє біткоїна полягає не лише в його потенціалі як цифрового золота, а й у якості ключового гравця в структурі глобальних фінансів, що розвивається. Його шлях символізує потенціал розвитку і стабілізації крипторинку в цілому, він додає оптимізму щодо ролі в майбутніх економічних системах. Учасники дискусії погодилися з тим, що біткоїн готовий інтегруватися у світову фінансову систему і змінити її.


Нагадаємо, 23 квітня Bybit у партнерстві з Treehouse, провідним у галузі дослідницьким інститутом, що пропонує професійну інформацію про цифрові активи, опублікувала інституційний галузевий звіт за 2024 рік, з деталями якого ви можете ознайомитись у нас на сайті

У березні поточного року криптобіржа оголосила про об’єднання сервісу Lending з платформою Гнучких накопичень, дякуючи якому користувачам стало зручніше та вигідніше отримувати відсотковий дохід з невикористаних активів.

Читайте ForkLog UA в соціальних мережах

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її та натисніть CTRL+ENTER

Матеріали за темою

Ми використовуємо файли cookie для покращення якості роботи.

Користуючись сайтом, ви погоджуєтесь з Політикою приватності.

OK