Розгляд законопроєкту про криптовалюти відкладено — названо причини


Офіс президента України заблокував подальший розгляд законопроєкту про регулювання криптовалют. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.
За його словами, президент Володимир Зеленський особисто зняв документ із порядку денного Верховної Ради після наради в ОП. Термін повернення до розгляду не визначено.
«Законопроєкт зник з розкладу Ради після наради в Офісі президента. Його зняв особисто президент», — зазначив депутат із посиланням на обізнані джерела.
Железняк вважає, що на позицію глави держави вплинув голова Національної комісії з цінних паперів і фондового ринку (НКЦПФР) Руслан Магомедов, який, за його словами, є єдиним посадовцем, що вимагав повного відкликання ініціативи.
«Мінфін, фінмоніторинг і НБУ мають зауваження, але готові подавати їх до другого читання, не блокуючи процес. Комісія ж хоче просто зняти проєкт і нічого не робити», — додав нардеп.
Серед претензій НКЦПФР до законопроєкту:
- відсутність відповідності до регламенту MiCA: поняття токенізованих цінних паперів не віднесено до компетенції регулятора ринку капіталу, що може завадити євроінтеграції;
- текст документа не затверджено Радою з фінансової стабільності та міжнародними партнерами;
- передбачено автоматичний доступ до ринку для неавторизованих сервіс-провайдерів, що нібито створює ризик для проникнення російських фінансових структур, зареєстрованих в інших юрисдикціях.
Також Магомедов вимагає передати текст законопроєкту на експертизу СБУ та іншим правоохоронцям — для контролю санкційної політики.
Железняк назвав ці аргументи «маніпуляцією» та «суперпасом на СБУ з прикриттям нелегального ринку».
Він підкреслив, що відсутність регулювання шкодить Україні: держава втрачає податки, а на бізнес тиснуть правоохоронці, гальмуючи розвиток Web3-індустрії.
«Ми поборемося за законопроєкт, як і за реформу Комісії. Знайдемо спосіб змусити владу відмовитися від корупційних потоків і ухвалити нормальний текст», — заявив депутат.
Нагадаємо, наприкінці квітня податковий комітет рекомендував законопроєкт «Про віртуальні активи» до першого читання у Верховній Раді.