У CoinGecko нагадали про “ефект Uptober” для криптовалютного ринку
У восьми з останніх десяти років ринок криптовалют у жовтні демонстрував зріст порівняно з попереднім місяцем. Середній “ефект Uptober” для загальної капіталізації цифрових активів становить 14%, зауважили експерти CoinGecko.
За місячним обчисленням, зріст у жовтні варіювався від 7,3% у 2022 році до 42,9% у 2021 році.
Винятками були 2014 і 2018 роки, коли ринок впав на місяць на 12,7% і 8,3% відповідно.
Uptober – реальність?
За думкою експертів, Uptober є реальністю, а не просто мемом в Інтернеті. Не так давно укорінений термін утворено з двох англійських слів: up (вгору) і October (жовтень).
“Здається, все вказує на те, що зазвичай протягом місяця спостерігається ефект Uptober, коли ринок криптовалют росте на тлі високих цін на біткоїн”, – сказали дослідники.
Протягом місяця курс першої криптовалюти перевищив позначку $30 000, а в останніх числах протестував рівень $35 000. Ще більше ралі продемонстрували деякі альткоіни, такі як Solana (SOL) і Chainlink (LINK).
У довгостроку не все так радісно
У річному вимірі явище Uptober “працює” не так результативно – порівняно з початком року зріст спостерігався лише в шести з десяти років. Розмах позитивних показників знаходиться в діапазоні від 8,9% до 879,6%.
З іншого боку, жовтневі скорочення на ринку криптовалют становили від 5,8% до 67,%.
“Це свідчить про те, що інвесторам може бути більш доцільно використовувати ефект Uptober в торгівлі на короткостроковій щомісячній основі, порівняно з більш ризиковим широким діапазоном потенційних результатів для довгострокових інвестицій”, – припустили експерти.
У 2023 році, станом на 30 жовтня, зростання капіталізації ринку порівняно з попереднім місяцем становило 18,1%. Порівняно з початком року показник збільшився на 58,9% і перевищив $1,3 трлн після двох кварталів слабкої динаміки.
На коротких відстанях також варто бути обережним
У шести з восьми років, коли спрацьовував ефект Uptober, протягом жовтня висхідний тренд не був постійним. Наприклад, у 2022 році капіталізація ринку зменшувалася протягом 21 дня з 31 і відновилася лише в останній тиждень. У поточному місяці також спостерігався незначний спад з 10 по 16 число.
Винятками стали 2015 і 2021 роки, коли протягом жовтня ринок зростав щодня.
Один з коментаторів на X запропонував нову назву для жовтневого явища – pumptober, яка вже натякає на “памп” криптоактивів.
Ефекти попереднього та наступного місяців в спільноті також мають свої назви. Історично складний для біткоїна і ринку в цілому вересень пов’язують з Rectember, а листопад – з Downvember.
Проте вересень 2023 року не підтримав приписувану йому тенденцію — за підсумками місяця перша криптовалюта подорожчала на 3,9%. За останнє десятиліття це виявилося третім винятком з історичного тренду.
Нагадаємо, аналітики Matrixport допустили, що до грудня 2024 року котирування біткоїна сягнуть $125 000.