Французькі депутати пропонують експеримент з майнінгом біткоїна

Група депутатів Національних зборів Франції ініціювала п’ятирічний пілотний проєкт з використання надлишкової електроенергії для майнінгу біткоїна. Відповідний законопроєкт подано 11 липня.

За словами авторів, такий підхід підвищить енергоефективність країни. Сьогодні компанії змушені продавати надлишки струму за заниженими цінами через відсутність можливості акумулювати енергію. Майнінг перетворить втрати на прибуток: за оцінками ADAN, 1 ГВт потужності може приносити $100–150 млн на рік.

Ініціатива також зменшить навантаження на атомні електростанції. Наразі вони вимушено знижують генерацію під впливом виробництва з відновлюваних джерел енергії, що прискорює зношення обладнання.

«Ще одна перевага майнінгу — виробництво тепла, яке зазвичай вважається відходом. Його можна використовувати для опалення житла, теплиць чи в промисловості», — зазначили парламентарі.

Подібні рішення вже працюють в Ісландії, Норвегії та Швеції. У разі ухвалення закону у Франції з’являться дата-центри для майнінгу поблизу електростанцій, у закинутих заводах тощо.

ЄС посилює крипторегулювання

Європейський регулятор з боротьби з відмиванням коштів AMLA, що розпочав роботу у липні, попередив криптокомпанії про впровадження нових правил, пише Financial Times.

Із липня 2027 року криптобіржам та іншим постачальникам послуг із цифровими активами заборонять працювати з анонімними гаманцями й конфіденційними монетами на кшталт Monero. Крім того, компанії зобов’яжуть надати регуляторам прямий доступ до даних клієнтських акаунтів.

Очільниця AMLA Бруна Сего наголосила, що відомство прагне гарантувати відсутність зв’язків криптогравців із відмиванням коштів і тероризмом. Вона додала, що крипторинок у ЄС залишається надто фрагментованим — національні органи тлумачать MiCA по-різному.

Нагадаємо, у травні дві компанії за підтримки Tether — StablR і Oobit — випустили стейблкоїни, які відповідають новому регламенту ЄС. А в червні біржа Coinbase отримала ліцензію MiCA від фінансового регулятора Люксембургу.

Читайте ForkLog UA в соціальних мережах

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її та натисніть CTRL+ENTER

Матеріали за темою

Ми використовуємо файли cookie для покращення якості роботи.

Користуючись сайтом, ви погоджуєтесь з Політикою приватності.

OK