Капіталізація GameFi-токенів обвалилася на 86%
- У 2023 році ринок блокчейн-ігор стагнував, але перспективи зростання збереглися.
- Переважна кількість користувачів сегмента проживають в Азії.
- Найпопулярнішими мережами у розробників є Optimism і StarkNet.
Сукупна ринкова капіталізація 183 геймінгових токенів протягом 2023 року коливалася між $4 млрд і $7 млрд, що на 86% нижче за історичний максимум показника. Такі дані навели експерти Delphi Digital у звіті.
Однак, на їхню думку, потенціал зростання сектора зберігається, оскільки у традиційних ігрових гігантів зростає інтерес до виходу на ринок Web3.
Азійська експансія
Провідними ринками в контексті блокчейн-геймінгу є Філіппіни, Нігерія, Пакистан, Сінгапур, В’єтнам, Південна Корея, Гонконг, Китай і ОАЕ.
Кількість сфокусованих на сегменті мереж за 2023 рік збільшилася на 76. На цій підставі експерти припустили, що найближчим часом головною темою стане конкуренція за ліквідність гравців.
Optimism розробників
Фахівці Delphi Digital зазначили, що інфраструктура для розробки Web3-ігор швидко розширюється. Найбільшою популярністю у проєктів користується фреймворк OP Stack від Optimism, на другому місці — StarkNet. Новим трендом стали геймінгові криптододатки на TON.
У 2023 році ігри на блокчейні генерували в середньому у 23 рази більше внутрішньомережевих транзакцій, ніж DeFi-протоколи. Експерти прогнозують, що це приверне увагу до сегмента багатьох платформ.
На кінець року кількість щоденних активних гаманців, залучених у GameFi, становить близько 1,2 млн. Кількість добових транзакцій перебуває в діапазоні від 15 млн до 25 млн.
При цьому всього лише трохи більше ніж 5% блокчейн-ігор мають щоденну користувацьку базу, що перевищує 100 геймерів. Показник залишався приблизно на цьому рівні протягом року. Експерти вважають, що GameFi-додатки тільки цієї категорії можна відносити до активних.
У Delphi Digital зазначили, що стимули для геймерів, зростаючі витрати на випуск і підтримку операцій роблять Web3-ігри фінансово обтяжливими для проєктів.
Згідно з тематичними дослідженнями, витрати на залучення нових користувачів мобільних ігрових додатків у блокчейн-просторі на 77% вищі порівняно з альтернативами, що не належать до Web3. Щоб домогтися прибутковості та масштабованості, розробникам необхідно розширювати базу геймерів, що монетизується.
Раніше в CoinGecko порахували, що за п’ять років із моменту появи ігрових фінансів 2127 із 2817 проєктів у цьому напрямі зазнали невдачі, що становить приблизно 75,5%.
Експерти Delphi Digital серед трендів назвали використання ШІ в блокчейн-іграх. На їхню думку, це дає змогу відкрити нові можливості для користувачів. Серед найцікавіших проєктів на стику технологій вони назвали Parallel, Today, AI ARENA, Geppetto AI та AVALON.
У жовтні виконавчий директор ігрового гіганта Electronic Arts Лора Міле заявила про позитивний вплив ШІ на геймінгову індустрію.
Нагадаємо, у Fortune Business Insights спрогнозували зростання обсягу ринку блокчейн-ігор до $615 млрд до 2023 року.