Стейблкоїн USDT утримав лідерські позиції на тлі підвищеного інтересу регуляторів до сегменту
Поки стейблкоїн Binance USD (BUSD) знаходиться під прицільною увагою регуляторів та криптоспільноти через розслідування NYDFS та SEC, один з конкурентів — USDT — залишається лідером на ринку «стабільних монет». Пропозиція останньої зростає, водночас аналогічні показники інших стейблкоїнів знижуються. Про це свідчать дані Glassnode.
За даними CoinMarketCap, загальний ринок «стабільних монет» оцінюється у $136,9 млрд. Майже 50% цієї суми залишає за собою стейблкоїн USDT, водночас на USDC та BUSD припадає близько 30% та 11,3% відповідно, стверджують експерти.
Капіталізація «стабільної монети», яку випускає компанія Tether, на момент написання дорівнює приблизно $68,4 млрд, згідно з CoinGecko. За цим показником USDT є першим у своєму сегменті стейблкоїнів та третім серед всіх інших цифрових активів, поступаючись біткоїну та Ethereum.
USDT також залишається беззаперечним лідером на ринку «стабільних монет» за обсягом торгів (CoinGecko).
Наприклад, податковий орган Бразилії відзвітував про збільшення кількості транзакцій у стейблкоїні USDT на 58% протягом 2022 року у порівнянні з 2021 роком. Водночас користування такими криптовалютами як біткоїн та Ethereum у державі знизилися на 60% за той самий період.
Однак ончейн-дані від компанії 21shares та Dune Analytics демонструють іншу тенденцію. Згідно з їхнім дослідженням, у загальному обсязі торгів стейблкоїну USDC належить понад 60% транзакцій, а USDT — 27% станом на 6 лютого 2023 року.
Нагадаємо, що у 2022 році Tether випередила Visa та Mastercard за обсягом транзакцій, а за четвертий квартал минулого року компанія заробила $700 млн.
За даними The Wall Street Journal, станом на 2018 рік група з чотирьох осіб контролювала 86% Tether.