У CFTC побачили в криптоброкері Voyager Digital «картковий будинок»

Представниця CFTC Крістін Джонсон розкритикувала криптоброкера Voyager Digital, який проходить через процедуру банкрутства, за допущені помилки, які призвели до втрати мільярдів доларів коштів клієнтів.

Джонсон звинуватила компанію в застосуванні практик, що вводять в оману, ігноруванні попереджувальних знаків і фактичній відсутності due diligence, яка не змогла захистити користувачів. Вона не знайшла відмінностей між фірмою і «картковим будинком».

За словами чиновниці, Voyager закривав очі на практики дочірніх інвестиційних організацій щодо клієнтських коштів.

«Замість вимоги забезпечити вищий рівень прозорості, криптоброкер ухилився від очікувань, що давно склалися щодо кастодіанів, і просто відправив активи, не докладаючи особливих зусиль для їхнього збереження», — пояснила вона.

Коментарі послідували за поданням позовів від CFTC і FTC проти компанії та її колишнього CEO Стівена Ерліха.

У першому йдеться про те, що відповідачі вчинили шахрайство і не зареєстрували платформу і продукт — товарний пул.

«Ерліх і Voyager збрехали клієнтам. Вони заявляли, що безпечно і відповідально ставитимуться до цифрових активів користувачів, але пішли на шокуюче нерозважливі ризики, що призвело до банкрутства і величезних втрат», — прокоментував директор із правозастосування CFTC Ян Макгінлі.

У другому випадку FTC заборонила компанії пропонувати, продавати або просувати будь-який продукт або послугу, які можуть застосовуватися для внесення депозитів, обміну, інвестування або виведення будь-яких активів. Відомство вказало на введення клієнтів в оману щодо наявності страхового покриття від FDIC.

Платформа та афілійовані з нею особи досягли угоди про перманентну заборону розпорядження коштами клієнтів і виплату останнім у рамках реорганізації $1,65 млрд.

В окремій заяві комісарка CFTC Керолайн Фам попередила, що регулятор і далі вживатиме заходів проти криптовалютних компаній, які зловживають активами користувачів.

«Є суттєва різниця між управлінням грошима інвесторів з метою торгівлі деривативами та залученням депозитів і наданням кредитів іншим особам», — вказала вона.

Представниця регулятора допустила, що CFTC вийшла за межі своїх повноважень під час інтерпретації оператора товарного пулу.

«Таке тлумачення є перевищенням наших встановлених законом повноважень і порушило б усталену правову та нормативно-правову базу для кредитування установ і фінансування споживачів», — пояснила вона.

Компанія подала клопотання про банкрутство до суду Нью-Йорка в липні 2022 року. Передбачувані зобов’язання брокера становили від $1 млрд до $10 млрд.

У грудні криптобіржа Binance.US запропонувала найвищу ціну за активи Voyager — $1,02 млрд.

Однак регуляційні органи, включно з Комісією з цінних паперів і бірж США та Департаментом фінансових послуг штату Нью-Йорк, виступили проти угоди. Суд призупинив процес викупу активів, у квітні американський підрозділ Binance відкликав заявку.

Нагадаємо, у травні Voyager анонсував початок виплат за зобов’язаннями «протягом кількох тижнів». Згідно з судовими документами, кредитори можуть розраховувати на повернення приблизно 36% коштів.

Читайте ForkLog UA в соціальних мережах

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її та натисніть CTRL+ENTER

Матеріали за темою

Ми використовуємо файли cookie для покращення якості роботи.

Користуючись сайтом, ви погоджуєтесь з Політикою приватності.

OK