Аналітики назвали один із головних факторів колапсу FTX
Близько 86% токенів FTX (FTT) з моменту їхнього запуску контролювалися самою біткоїн-біржею і пов’язаною з Семом Бенкманом-Фрідом Alameda Research. Про це йдеться в дослідженні Nansen.
1) What happened to FTX?
— Nansen 🧭 (@nansen_ai) November 17, 2022
Here’s our detailed report of their close ties to Alameda from May 2019 until their recent collapse.
Some key findings below 🧵👇https://t.co/e7aLlG2Eha
Фахівці компанії на базі ончейн-даних виявили групу гаманців, які вказали на роль Alameda як одного з перших постачальників ліквідності для FTX у травні 2019 року.
З початкових 350 млн емісії FTT 280 млн контролювала сама біржа.
27 млн із понад 59 млн FTT, розміщених під час приватних та посівних раундів, імовірно, опинилися на гаманці Alameda на FTX.
Усі токени біржі, включаючи більшість непроданих, депонували на адресу з трирічним вестингом торгової фірми у якості єдиного бенефіціара.
На думку аналітиків, це призвело до обмеження ліквідності токенів, що зробило їх вразливими до маніпуляцій.
В умовах бичачого ринку 2021 року, коли ціна на FTT злетіла з $0,1 до $84, афілійовані організації вирішили не продавати токени, а використовувати їх як забезпечення для запозичень. У вересні того ж року Alameda Research у такий спосіб використала FTT на $1,6 млрд в угоді з Genesis Trading.
Торгова фірма Бенкмана-Фріда направляла отримані кошти для пампа токена і, як наслідок, підвищення можливого левериджу.
Ця схема працювала до викликаного колапсом Terra падіння ринку в червні 2022 року.
З припиненням діяльності таких фірм, як Three Arrows Capital та Celsius, які мали відношення до Genesis Trading, Alameda, ймовірно, зіткнулася з делевериджем та кризою ліквідності, зазначили фахівці.
Проблеми можна було вирішити за рахунок продажу FTT за готівку. Побічним ефектом стало б падіння ціни активу та «зараження» FTX.
Ончейн-дані показали перекази токенів у травні-червні Alameda на гаманець біржі загальною вартістю приблизно $4 млрд з подальшою можливістю залучення кредиту на аналогічну суму, що підтвердили обізнані джерела.
Експерти припустили, що отримане торговою фірмою екстрене фінансування могло складатися із клієнтських коштів FTX.
Проблеми далися взнаки 6 листопада, коли CEO Binance Чанпен Чжао вирішив позбутися FTT. Активи разом із BUSD сумарно на майже $2,1 млрд стали підсумком виходу компанії з портфельної інвестиції у FTX.
Поштовхом до цього могло стати розслідування CoinDesk, в якому наводилися подробиці звітів Alameda Research із зазначенням високої частки FTT у балансі.
Цей крок налякав інвесторів та й водночас викликав як банкрутство біржі, так і сильний тиск з боку продавців на токен, зазначили в Nansen. Незабаром користувачі зрозуміли, що FTX не має достатньої ліквідності.
Раніше новий СЕО FTX заявив, що Сем Бенкман-Фрід отримав від Alameda Research $1 млрд.
Читайте біткоїн-новини ForkLog у нашому Telegram — новини криптовалют, курси та аналітика.