З початку року кіберполіція України викрила понад 600 пов’язаних з криптовалютами злочинів

Представники української кіберполіції з початку 2022 року розслідували понад 600 справ, пов’язаних із використанням криптовалют. Про це розповів начальник управління оперативно-аналітичного забезпечення та аналізу відкритих джерел департаменту кіберполіції Євгеній Панченко.

За його словами, в більшості випадків зловмисники використовували цифрові активи для приховування та відмивання отриманих злочинним шляхом доходів, а також торгівлі нелегальними товарами у даркнеті. 

«Криптовалюта дає великі можливості для розвитку економіки, втім зловмисники також вдало користується перевагами цього інструменту», — сказав Панченко.

Про це він розповів в межах семінару, організованому ОБСЄ та Управлінням ООН з наркотиків та злочинності (UNODC). Учасники зустрічі обговорювали правову базу різних країн щодо віртуальних активів, а також міжнародний досвід їхнього арешту і конфіскації та процедури продажу конфіскованих цифрових валют.

Семінар пройшов в межах проєкту, спрямованого на пошук рішень щодо протидії використання віртуальних активів в злочинних операціях. Його реалізують у трьох країнах — Україні, Грузії та Молдові.  

У рамках ініціативи правоохоронці зможуть отримати доступ до необхідних інструментів для фінмоніторингу та розслідувань правопорушень, пов’язаних із цифровими активами.  

Раніше AML-радниця ОБСЄ і UNODC Тетяна Дмитренко розповіла ForkLog UA деталі цього проєкту.

Стежте за ForkLog UA у Twitter та Facebook.

Читайте ForkLog UA в соціальних мережах

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її та натисніть CTRL+ENTER

Матеріали за темою

Ми використовуємо файли cookie для покращення якості роботи.

Користуючись сайтом, ви погоджуєтесь з Політикою приватності.

OK