Британські законодавці запропонували регулювати криптоіндустрію як гемблінг
Торгівля «незабезпеченими криптоактивами» як біткоїн або Ethereum має регулюватися як сектор азартних ігор, а не як фінансова послуга. Таку думку висловили у Комітеті скарбниці у своєму звіті.
🚨 Published today 🚨
— Treasury Committee (@CommonsTreasury) May 16, 2023
🪙 We’ve just published our report on cryptoassets, setting out our recommendations for the Government’s approach to regulating this market.
📗 Learn more and read the report in full 👇https://t.co/CK7CVH2pQ1 pic.twitter.com/GvDQfiGhPU
Високий рівень волатильності цін та відсутність внутрішньої вартості означають, що цифрові активи без резервних коштів несуть «великі ризики для споживачів», зазначається у документі.
«Події 2022 року підкреслили небезпеку криптоіндустрії [крах біткоїн-біржі FTX], велика частка якої являє собою дикий захід […] Вкладаючи свої гроші у ці токени, користувачі мають знати, що можуть втратити усі свої кошти», — прокоментувала очільниця комітету Гарієт Волдвін.
Це суперечить позиції влади, яка має на меті об’єднати чинні фінансові закони з правилами, які регулюють цифрові активи. Прем’єр-міністр країни Ріші Сунак заявляв про амбіції зробити Сполучене Королівство «глобальним криптовалютним та технологічним хабом».
У квітні завершилися консультації з представниками криптоіндустрії. Свої пропозиції щодо регулювання висловила низка компаній, серед яких біткоїн-біржа Binance та емітент стейблкоїну USDC — Circle.
Раніше Міністерство фінансів оголосило про створення окремої категорії для цифрових активів для податкової декларації. Відповідна строка для криптовалют з’явиться у таблиці прибутків та збитків у 2025 році.