Що таке токени ERC-20?

ForkLog UA розібрав найпопулярніші питання щодо стандарту токенів ERC-20.

 • ERC-20 — це популярний стандарт для смартконтрактів на блокчейні Ethereum. Це набір правил, яких потрібно дотримуватися при розробці контракту, що відповідає за параметри та емісію нового токена.
 • Поява можливості для будь-якого розробника випустити свій цифровий актив без необхідності запускати окремий блокчейн стала поворотною подією в історії криптовалют.
 • ERC — це абревіатура Ethereum Request for Comment, стандарту для оновлень коду в протоколі Ethereum. Кожне оновлення має свій порядковий номер. Оновлення ERC-20 ухвалили 2017 року, і саме воно запровадило популярний сьогодні стандарт для токенів у мережі Ethereum.

Як і коли з’явився ERC-20?

Пропозицію про впровадження єдиного стандарту для користувацьких токенів уперше опублікували в листопаді 2015 року. Її авторами стали творець Ethereum Віталік Бутерін і розробник Фабіан Фогельштеллер.

ERC-20 став керівництвом зі створення замінних токенів (ориг. Fungible Tokens) — ідентичних токенів, які можна обмінювати один на одного.

Незважаючи на те, що токени ERC-20 працюють у межах фреймворку, встановленого командою Ethereum, він доволі широкий та забезпечує розробникам більшу гнучкість.

Для чого знадобився стандарт ERC-20?

Біткоїн задав парадигму для інших криптопроєктів: щоб випустити будь-яку цифрову валюту, потрібно спочатку запустити окремий блокчейн.

Ethereum зламав це правило. За допомогою смартконтрактів будь-який розробник отримав можливість випустити свій токен і надати йому унікальні корисні функції в межах свого застосунку.

Однак, до появи ERC-20 існувала проблема сумісності між різними токенами, адже кожен із них мав унікальний смартконтракт. Іншими словами, для того, щоби біржа або гаманець могли підтримувати токен, його творцям щоразу потрібно було писати абсолютно новий код.

Таким чином, підтримка зростаючої кількості токенів ставала все більш проблематичною, займаючи надто багато часу. Для вирішення цієї проблеми й було створено стандартний протокол для всіх токенів.

ERC-20 значно спростив і уніфікував випуск токенів у межах однієї мережі. Цей стандарт разом зі смартконтрактами став універсальним способом створення і монетизації застосунків, що використовують блокчейн. Так Ethereum став першою в історії блокчейн-платформою.

Які токени мають стандарт ERC-20?

Стандарт ERC-20 мають багато популярних криптовалют. Особливо він поширений у сфері децентралізованих фінансів (DeFi) і в суміжних напрямах. Крім того, ERC-20 використовують для токенів управління в популярних криптопроєктах. Ось лише деякі приклади:

 • Maker (MKR);
 • Tether (USDT);
 • Chainlink (LINK);
 • The Sandbox (SAND);
 • The Graph (GRT);
 • Uniswap (UNI);
 • Axie Infinity (AXS);
 • Aave (AAVE);
 • ApeCoin (APE);
 • Basic Attention Token (BAT);
 • Compound (COMP);
 • OMG Network (OMG);
 • yearn.finance (YFI);
 • 1inch (1INCH);
 • Enjin Coin (ENJ).

Де зберігати токени ERC-20?

Популярні гаманці для токенів стандарту ERC-20 — Metamask, Trust Wallet, Exodus, MyEtherWallet. Інтерфейс деяких гаманців показує тільки баланс ETH, хоча на адресі можуть зберігатися й інші активи стандарту ERC-20. У такому разі потрібно просто експортувати їх в гаманець із повною підтримкою необхідної монети.

Де подивитися деталі переказу ERC-20?

Деталі транзакцій із будь-яким токеном ERC-20 можна подивитися в оглядачі блоків Ethereum, наприклад, в Etherscan. Там же, в окремому розділі, є ончейн-дані про всі активи цього стандарту. На сторінці токена наведено кількість власників, розподіл токенів за кожною з адрес, а також вказано посилання на смартконтракт активу.

Які основні характеристики протоколу ERC-20?

Цей стандарт передбачає шість обов’язкових і три опціональних (але рекомендованих) параметри для будь-якого смартконтракту.

Серед обов’язкових параметрів:

 • функція totalSupply, яка відповідає за загальну емісію токенів, забезпечуючи неможливість створення нових токенів після досягнення максимального числа.
 • balance0f визначає початкову кількість токенів, приписаних до певної адреси. Зазвичай це адреса, що належить емітенту.

Також стандарт описує два методи переміщення токенів. Функція transfer забезпечує передачу токенів користувачам, а transferFrom необхідна для транзакцій активу.

Ще дві функції потрібні для верифікації двох попередніх методів переміщення токенів:

 • approve служить для перевірки того, що смартконтракт, виходячи із загальної емісії, може здійснювати дистрибуцію токенів;
 • allowance необхідна для перевірки наявності достатнього балансу для відправки токенів на іншу адресу.

Серед необов’язкових параметрів — назва токена і його тикер, а також визначення максимальної кількості дробових цифр після коми (наприклад, біткоїн має вісім таких цифр — 1.00000000 млн BTC).

Набір цих нескладних у реалізації параметрів дає змогу вести єдину кодову базу, що взаємодіє з будь-яким смартконтрактом ERC-20.

Які є ризики використання токенів ERC-20?

Оскільки токени ERC-20 фактично є смартконтрактами, вони, попри всю свою ефективність, мають певні ризики. Наприклад, смартконтракт не може бути змінений після того, як його ініціювали. Також у ньому можуть виявитися баги та вразливості.

Один із найвідоміших випадків такого роду — злам проєкту The DAO, унаслідок якого викрали криптовалюти інвесторів на суму $50 млн, а наслідки якого довелося усувати за допомогою хардфорка Ethereum.

У рідкісних випадках цей стандарт використовують скамери: вони навмисно включають у код смартконтракту свого токена такі параметри, за допомогою яких потім крадуть кошти власників або реалізують схему Pump & Dump.

У чому різниця між ERC-20 і TRC-20?

ERC-20 — стандарт для токенів, що випускаються в блокчейні Ethereum, тоді як TRC-20 — криптовалюти, які створюють у блокчейні Tron. Найвідоміший токен TRC-20 — стейблкоїн Tether (USDT), який також випускають в інших блокчейнах.

У чому різниця між ERC-20 і BEP-20?

BEP-20 — стандарт для токенів у блокчейні BNB Chain (Binance Smart Chain), а стандарт ERC-20 можуть мати тільки криптовалюти в мережі Ethereum.

Читайте ForkLog UA в соціальних мережах

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її та натисніть CTRL+ENTER

Матеріали за темою

Ми використовуємо файли cookie для покращення якості роботи.

Користуючись сайтом, ви погоджуєтесь з Політикою приватності.

OK