Біткоїн впав на $3000, а в Україні роз’яснили порядок оподаткування криптодоходів
Ми зібрали найважливіші події, які сталися в криптоіндустрії, в одному тижневому дайджесті.
Ціна біткоїну
Тиждень біткоїн розпочав на відмітці ~$30 300. Вже у середу, 19 квітня, ціна першої криптовалюти в моменті впала на понад $1000 протягом однієї години. Того ж дня її вартість вже становила менше $29 000.
Протягом тижня зберігався нисхідний тренд. Зрештою ціна біткоїну провалила рівень $28 000. На момент написання цифрове золото торгується по $27 700.
В Україні роз’яснили порядок оподаткування доходів від операцій із криптовалютами
Державна податкова служба України у Львівській області випустила пояснення щодо оподаткування криптовалютних операцій для фізосіб:
«Дохід, отриманий фізичною особою від продажу криптовалюти включається до загального річного оподатковуваного доходу як іноземний дохід, якщо джерело виплати цього доходу є іноземним, або як інший дохід, якщо виплата доходу здійснюється фізичною особою — резидентом на території України», — заявили в податковій.
Користувачі Metamask втратили понад $10 млн через невідому помилку
Користувачі MetaMask втратили $10,5 млн через невідомий експлойт. Розробниця гаманця Тейлор Монахан повідомила, що з грудня 2022 року завдяки помилці зловмисник вивів понад 5000 ETH та невідому кількість токенів з 11 різних блокчейнів.
За її словами, ніхто з команди не знає, як працює експлойт, тож не можна визначити точний розмір збитків. Монахан зазначила, що зловмисник орієнтований на «криптоветеранів», що мають досвід захисту своїх цифрових активів.
Також офіційний Twitter-акаунт Metamask зазначив, що проблема не пов’язана з експлойтом у MetaMask, а джерело вразливості досліджується. Водночас у треді зазначено, що твердження про викрадення 5000 ETH через злам гаманця є невірним, оскільки активи було вкрадено з різних адрес у 11 блокчейнах.
Окрім того, на сайті криптовалютного агрегатора CoinMarketCap з’явилася сторінка з токеном Metamask.
Регулювання
У Конгресі США розкритикували законопроєкт щодо регулювання стейблкоїнів
Комітет із фінансових послуг Палати представників США провів перше у 2023 році слухання щодо двопартійного законопроєкту про регулювання діяльності емітентів стейблкоїнів, який представили раніше. Він передбачає, що ФРС контролюватиме діяльність емітентів централізованих «стабільних монет» на кшталт USDC та USDT.
Документ розкритикували за застарілі дані в процесі підготовки та наполягли на актуалізації інформації до наступного засідання для подальшого обговорення.
Конгресмен США виступив за звільнення голови SEC Гері Генслера
Член Палати представників США Воррен Девідсон заявив, що підготує законопроєкт для звільнення з посади очільника Комісії з цінних паперів та бірж (SEC) Гері Генслера на тлі його жорсткої політики стосовно регулювання в криптосекторі.
Водночас CEO Coinbase Браян Армстронг заявив, що біржа може покинути США на тлі невизначеності в регулюванні для індустрії.
Європарламент ухвалив правила регулювання криптоіндустрії
Європейський парламент ухвалив регламент щодо комплексного регулювання ринків криптоактивів (MiCA) на території ЄС.
MiCA включає правила, які поширюються на емітентів незабезпечених криптоактивів, стейблкоїнів, торгових та кастодіальних платформ.
Постачальників послуг криптоактивів зобов’яжуть дотримуватись суворих вимог, спрямованих на захист споживачів, а від торгових платформ вимагатимуть надати white paper.
Водночас у Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) заявили, що Україна буде однією з перших держав, яка імплементує цей регламент в національне законодавство.
В Intel припинять випуск чипів для майнінгу біткоїну
Американська компанія з розробки комп’ютерних компонентів Intel припиняє виробництво серії чипів для майнінгу першої криптовалюти. Про це повідомляє Reuters.
Згідно з інформацією видання, корпорація прийматиме замовлення на виробництво пристроїв лінійки Blockscale до 20 жовтня 2023 року. Водночас постачання чипів у компанії планують завершити до 20 квітня 2024 року.
Дочірня фірма Societe Generale запустить привʼязаний до євро стейблкоїн на базі Ethereum
Дочірня компанія одного з найбільших французьких фінансових конгломератів Societe Generale оголосила про запуск привʼязаного до євро стейблкоїну на базі Ethereum.
Орієнтована на цифрові активи фірма Societe Generale-Forge випустить монету EUR CoinVertible, що торгуватиметься під тикером EURCV. Актив буде доступний лише інституційним клієнтам, які пройшли KYC/AML-процедури.
ЗМІ дізналися про реєстрацію Ілоном Маском компанії в сфері ШІ для конкуренції з ChatGPT
Мільярдер та підприємець Ілон Маск зареєстрував нову компанію з розробки в сегменті штучного інтелекту (ШІ) під назвою X.AI.
Компанія зареєстрована в штаті Невада 9 березня. Сам Маск вказаний директором, а секретарем — колишній банкір Morgan Stanley Джаред Бірчалл, який керує статками мільярдера.
Наразі голова Tesla і Twitter збирає команду дослідників та інженерів ШІ та вже придбав «тисячі графічних процесорів від Nvidia», повідомили знайомі з ситуацією особи.
SEC висунула звинувачення біткоїн-біржі Bittrex
Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) висунула звинувачення криптовалютній біржі Bittrex у діяльності без реєстрації.
Окрім платформи, обвинувачення стосуються її співзасновника та колишнього генерального директора Вільяма Шихару.
Згідно з заявою SEC, з 2017 по 2022 рік Bittrex отримала принаймні $1,3 млрд доходів, зокрема й від комісій за транзакції, обслуговуючи серед інших і клієнтів із США.
Також на ForkLog UA:
- Binance оновить депозитні адреси деяких користувачів;
- Засновник MicroStrategy інтегрував Lightning Network у корпоративну пошту;
- Складність майнінгу біткоїну оновила історичний максимум;
- Майк Новограц назвав умову досягнення біткоїном $40 000;
- Дональд Трамп запустив другу серію NFT-колекції з власними зображеннями.