Аналітики: команда санкційного криптоміксера Blender перезапустила проєкт під іншою назвою
Біткоїн-міксер Blender, який знаходиться у санкційному списку Мінфіна США з 2022 року, знову почав працювати, але вже під іншою назвою — Sinbad. Про це заявили експерти аналітичної компанії Elliptic.
🌪️ Blender is back! Elliptic research found that a coin mixer sanctioned for helping Lazarus Group launder tens of millions of dollars is likely to have re-launched as Sinbad and has laundered close to $100m in Bitcoin from hacks attributed to Lazarushttps://t.co/qSUPwIgPpq
— elliptic (@elliptic) February 13, 2023
За даними фахівців, Sinbad використовується пов’язаними з КНДР хакерами для відмивання вкрадених коштів:
«Через платформу пройшли близько $100 млн у біткоїні на момент написання [13 лютого 2023 року]. Ці активи мали відношення до хакерських атак за якими, імовірно, стоїть Lazarus».
В Elliptic додали, що нова платформа Sinbad розпочала роботу у жовтні 2022 року і брала участь у відмиванні коштів, отриманих внаслідок зламу кросчейн-мосту Horizon.
Аналітики перелічили низку причин, які вказують, на їхню думку, на прямий зв’язок обох міксерів:
- напередодні запуску Sinbad отримав транзакцію у першій криптовалюті від гаманця, який раніше контролювався оператором Blender;
- пов’язаний з оператором Blender гаманець переказував кошти промоутерам нового міксера;
- діяльність обох міксерів дуже схожа: специфічні характеристики транзакцій та використання сторонніх сервісів для заплутування переказів;
- схожість структури вебсторінок;
- оба сервіси мають зв’язок з РФ, зокрема, російськомовну службу підтримки.
Окрім міксера Blender, під санкції США тогоріч потрапив і сервіс мікшування Tornado Cash. Згідно з інформацією Управління з контролю за іноземними активами, міксер використовувався для фінансування ядерної програми Північної Кореї. Однак за даними аналітичної фірми Chainalysis, заборона не змогла знищити платформу.
Нагадаємо, що збитки Web3-індустрії від кібератак склали близько $3,6 млрд у 2022 році. Це на 47,4% більше, ніж роком раніше, стверджують у компанії Beosin.