Дайджест: біткоїн оновив червневий максимум на $25 000, а ексглаву FTX можуть повернути до в’язниці 

Ми зібрали найважливіші події, які сталися в криптоіндустрії, в одному тижневому дайджесті.

Новий локальний максимум біткоїну

Тиждень перша криптовалюта розпочала на рівні близько $21 800. Незадовго після оголошення даних по інфляції США її ціна перевищила $22 100. Упродовж наступного дня цифрове золото зросло у ціні на майже 12%. Згодом воно оновило локальний максимум, який тримався із червня 2022 року. Після тесту рівня підтримки на $23 500 біткоїн і далі знаходиться у флеті в діапазоні $24 450-24 900.

Дані: TradingView.

Протистояння регуляторів та Paxos

13 лютого продовжилася минулотижнева істория з претензіями Департамента фінансових послуг штату Нью-Йорк (NYDFS) до компанії Paxos, що є емітентом стейблкоїнів Binance USD і Pax Dollar. На цей раз відомство наказало фірмі припинити випуск нових «стабільних монет» від Binance. У Paxos підтвердили, що зупинять випуск BUSD з 21 лютого.

Крім того, у PayPal заявили про призупинення роботи над власним стейблкоїном на тлі початку розслідування NYDFS проти Paxos, яка виступає ключовим партнером PayPal.

Того ж дня ЗМІ повідомили, що Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) також має намір подати до суду на Paxos через порушення законів про захист інвесторів. 

На тлі останніх подій капіталізація Binance USD (BUSD) скоритилася на $1 млрд за декілька днів.

Водночас капіталізація конкурента BUSD — стейблкоїну USDT — зросла на понад $1 млрд

SEC звинуватила Terraform та До Квона в шахрайстві на мільярди доларів

Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) подала до суду на компанію Terraform Labs та її співзасновника До Квона.

Регулятор звинуватив фірму та Квона в шахрайстві на «кілька мільярдів доларів» із залученням алгоритмічного стейблкоїна UST. Токени при цьому Комісія називає «криптовалютними цінними паперами».

Новини української криптоіндустрії

Голова Мінцифри України звернувся до НБУ із пропозицією пришвидшити випуск е-гривні

На початку тижня міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров заявив, що написав до Нацбанку листа з пропозицією пришвидшити процес розвитку електронної гривні.

Також Федоров повідомив, що популярний чат-бот ChatGPT від OpenAI відтепер доступний для українських користувачів.

Крім того, у Мінцифрі назвали приблизну дату старту безкоштовних криптокурсів для українців. Орієнтовно навчання розпочнеться 28 лютого.

Співробітник СБУ вимагав $60 000 хабаря з метою «неперешкоджання майнінгу»

Спеціалізована антикорупційна прокуратура України (САП) висунула обвинувачення співробітнику Служби безпеки України у справі щодо вимагання та отримання хабаря у розмірі $60 000. 

За даними правоохоронців, підозрюваний вимагав гроші за «неперешкоджання бізнесу з майнінгу криптовалют», а також «сприяння у поверненні вилученої раніше техніки».

В Україні представили рейтинг біткоїн-мільйонерів: вони володіють активами на $1 млрд

Ексдепутат Одеської міської ради Дмитро Палпатін очолив національний рейтинг власників біткоїнів за версією «Bitcoin Magazine Україна». 

Згідно з підрахунками видання, Палпатін володіє понад 7711 BTC (понад $189 млн на момент написання). Раніше повідомлялося, що ексдепутат придбав біткоїни ще у 2012 році. 

Серед лідерів — ще два представники Одещини. На другому місці рейтингу депутат Одеської районної ради Іван Бойченко з 5750 BTC (близько $141 млн) і народний депутат VIII скликання Дмитро Голубов – 4376 BTC.

Український стартап Kolibrio залучив $2 млн фінансування

Команда українського Web3-стартапу Kolibrio залучила $2 млн у початковому раунді фінансування. Його очолила компанія Jump Crypto, яка вкладала кошти у розвиток блокчейнів Aptos та Solana, а також криптобірж Kucoin та Bybit.

Роберт Кійосакі спрогнозував біткоїн по $500 000 на тлі «гігантської катастрофи»

Бізнесмен та автор бестселера «Багатий тато, бідний тато» Роберт Кійосакі вважає, що до 2025 року ціна біткоїну в доларах досягне $500 000 на тлі «гігантського краху» економіки.

«Наближається гігантська катастрофа. Можлива депресія. ФРС змушена друкувати мільярди фальшивих грошей. До 2025 року золото [коштуватиме] $5000, срібло — $500 і біткоїн — $500 000. Чому? Тому що віра в долар США, фальшиві гроші, буде знищена», — написав Кійосакі.

Нові рішення суда стосовно ексочільника FTX Сема Бенкмана-Фріда (SBF)

Суд відклав розгляд позовів CFTC та SEC проти колишнього глави FTX

Суд призупинив розгляд двох цивільних позовів регуляторів проти SBF до завершення проти нього кримінальної справи Міністерства юстиції США.

Оприлюднені імена двох поручителів Бенкмана-Фріда

Два викладачі Стенфордського університету виявилися поручителями ексглави FTX Сема Бенкмана-Фріда за заставою у $250 млн. 

Згідно із судовими документами, колишній декан юридичного факультету Ларрі Крамер підписав зобов’язання на $500 000, а старший науковий співробітник Андреас Пепке — $200 000.

SBF може повернутися до в’язниці 

Рішення щодо застави в справі ексглави FTX можуть переглянути, оскільки є підстави припускати, що Сем Бенкман-Фрід намагався чинити тиск на свідків. Таку заяву зробив суддя Льюїс Каплан під час слухань 16 лютого, повідомляє CNN.

Розробнику Tornado Cash відмовили у виході під заставу

Розробник криптовалютного міксера Tornado Cash Олексій Перцев, який перебуває у в’язниці в Нідерландах, не зможе вийти на волю під заставу. 

Колегія суддів дійшла висновку, що росіянин може втекти або спробувати приховати докази, якщо його відпустять.

Обсяг пов’язаних зі злочинністю криптотранзакцій сягнув $20,6 млрд у 2022 році

У 2022 році обсяг криптовалютних транзакцій, пов’язаних із незаконною діяльністю, досяг історичного максимуму в $20,6 млрд. Такі підрахунки навели спеціалісти компанії Chainalysis.

Також на ForkLog UA:

  • ЗМІ: Binance перемістила $400 млн до пов’язаної з CZ компанії;
  • CEO Blockstream заявив про потенціал ціни біткоїну сягнути $10 млн;
  • У MetaMask спростили купівлю криптовалют завдяки інтеграції з Mercuryo;
  • Бразильський банк дозволив сплачувати податки криптовалютами;
  • Фонд Джорджа Сороса інвестував у низку компаній криптоіндустрії.

Читайте ForkLog UA в соціальних мережах

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її та натисніть CTRL+ENTER

Матеріали за темою

Ми використовуємо файли cookie для покращення якості роботи.

Користуючись сайтом, ви погоджуєтесь з Політикою приватності.

OK